Nadprzyrodzone umiejętności niemowląt


Nigdy nie spotkałam się z tym, aby doświadczony rodzic (a musicie wiedzieć, że każdy rodzic jest już z założenia doświadczony przez los, chociażby deficytem snu) punkt po punkcie zdemaskował to, co wyczyniają te przedziwne istoty z gatunku podobno homo sapiens, jednak do homo sapiens podobne tylko, jeśli przymrużymy mocno oko i wykrzesamy z siebie solidną dawkę dobrej woli. Dzieci czyli. Niemowlęta nawet, bo ja z mowlętami dużego doświadczenia nie mam, więc nie mieszczą się one w moim spektrum analizowanych obiektów. Po prawdzie, to w moim spektrum przebywa obecnie jeden analizowany obiekt, którym jest Książę T., 10 kg żywej wagi, niespełna 9 miesięcy w metryce, zębów cztery i pół. Na jego przykładzie stwierdzam oto, że jedną z rzeczy, o których z niewiadomych powodów nikt głośno nie mówi, są nadprzyrodzone umiejętności niemowląt.

umiejętności niemowląt

1. Niemowlęta wyczuwają brud i ohydę w sposób fenomenalny.

Jeżeli wypuści się luzem raczkujące niemowlę w pomieszczeniu, w którym w zasięgu grubiutkich łapek znajdują się, powiedzmy, plastikowe pojemniki, puste kartony, dziecięca książeczka, mop i piłka psa, możemy mieć stuprocentową pewność, że niemowlę sprintem wyminie pojemniki, przeskoczy kartony, wzgardliwie spojrzy na książeczkę i z rozkoszą najwyższą dopadnie mopa, by natychmiast umieścić go w swojej jamie ustnej. Po zabraniu dziecięciu mopa, uda się ono do okudlonej i oślinionej piłki psa. Sto na sto.

2. Niemowlęta mają słuch lepszy niż nietoperz, choć selektywny.

Nie słyszą wołania „zostaw! nie wolno!” (śmiem twierdzić, że dotyczy to dzieci w każdym wieku), za to potrafią z odległości kilku zamkniętych drzwiami pomieszczeń usłyszeć przez sen, że matka właśnie weszła pod prysznic. Z jakiegoś powodu niemowlęta, choć same wody się zwykle aż tak nie boją, to jednak obawiają się wypuszczać własne matki pod prysznic. Czy zdaje im się, że warstwa brudu na matce zapewni im lepszą przyczepność? Czy boją się, że pod wpływem ciepłej wody mleko z piersi wypłynie do kanalizacji i umrą z głodu? A może nie są pewne, z jakiego materiału matka została wykonana, i czy aby na pewno jest wodoodporna? Któż to wie. Grunt, że w mniemaniu niemowląt lepiej jest nie ryzykować, i wszcząć alarm za każdym razem, gdy matka spróbuje pod ów prysznic wejść.

3. Niemowlęta tylko udają takie delikatne.

Nadprzyrodzone umiejętności niemowląt dotyczą również ich niewytłumaczalnej zdolności strawienia wszystkiego, nawet rzeczy niejadalnych. Niemowlęta wydają się łatwe do uszkodzenia. Nic bardziej mylnego. Niemowlęta to istoty, które potrafią przeżyć na samym mleku, ale w wolnych chwilach chętnie urozmaicają swój jadłospis nie tylko o wszelkie możliwe gatunki brudu, który potrafią wydobyć z najniesłychańszych głębin otoczenia, lecz także o całkiem hardkorowe dodatki, takie jak karton, sznureczki, metki, farba pieczołowicie obgryzana z mebli, a nawet drobne owady.

4. Niemowlęta umieją strollować twój telefon, tablet i komputer.

Chcesz się przekonać? Pozwól niemowlęciu na minutę sam na sam z którymkolwiek z tych sprzętów. Minutę? Daj mu dziesięć sekund. Nawet jeśli korzystasz z tego komputera od siedmiu lat, twoje dziecię w kilka chwil i zaledwie paroma kliknięciami poprzestawia twoje ustawienia i powłącza funkcje, których istnienia nie przyszło ci nawet do głowy podejrzewać. I długo będziesz główkować nad tym, jak przywrócić stan poprzedni.

5. Niemowlęta to najsprytniejsi manipulatorzy.

Nie wierzysz? Spójrz na tę mordkę. Wielkie, niewinne oczy, mały nosek, rumiane policzki, bezzębny uśmiech. To nic innego, jak sztuczka natury, by rzucać magiczne uroki na dorosłych. Niemowlę zeżre twoją pomadkę Chanel, zwymiotuje na iPhone’a, klucze wrzuci psu do miski, a potem wytarza się w ziemi z kwiatów. Następnie, pamiętając, że następnego dnia musisz wcześnie wstać, całą noc będzie rozdzierająco wyć bez żadnego konkretnego powodu. Gdy już wyczerpiesz limit cierpliwości i dobrej woli, stracisz resztki chęci do życia i zapragniesz swoje niemowlę zapakować do zamrażarki, by je wyjąć za cztery lata, ono jednym szczerbatym uśmiechem rzuci na ciebie urok i spowoduje, że jak ostatni debil, rzucisz się je wycałowywać i przytulać.

umiejętności niemowląt

fot. Pixabay.com

Myślę, że to tłumaczy zawrotną karierę osesków i fakt, że wszyscy je kochają. Nadprzyrodzone umiejętności niemowląt pozwalają im skutecznie manipulować otoczeniem. One się po prostu nieźle urządziły i, czy chcecie to przyznać, czy nie – to właśnie niemowlęta rządzą światem!

O mnie

Cześć, mam na imię Natalia, ale mów mi Nat. Lubię muzykę Archive, kolor turkusowy i dobre filmy. Hobbystycznie przełamuję swoje lęki i krytykuję ludzi. Nałogowo powątpiewam. Na co dzień przyjaźnię się ze swoją nerwicą. Jestem introwertyczką. Bywam złośliwa. Używam ironii dużo i często. Nie trawię laktozy ani disco polo.

Fanpage

Instagram

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram