Migrena: najlepsza na świecie wymówka


Zupełnie nie na ten temat miałam teraz pisać, ale że podchodzę do swojego blogowania dość spontanicznie, to napiszę o tym, co od wczoraj intensywnie zaprząta moją głowę. Zaprząta ją, a dokładniej jej prawą połowę, migrena.

Kiedyś, gdy oznajmiłam, że mam paskudną migrenę, ktoś zapytał mnie uprzejmie:

Natalko, czy ty masz błękitną krew?

– No nie. Jak ostatnio sprawdzałam, była czerwona.

– Więc nie masz migreny, tylko cię po prostu łeb napierdala.

Więc ustalmy raz na zawsze. Gdy mnie łeb napierdziela, to znaczy, że spadło ciśnienie, za krótko spałam, przebywam w zbyt wysokiej temperaturze lub mam kaca. Gdy w randomowym momencie nagle zaczynam się czuć coraz gorzej – bez żadnych konkretnych objawów, po prostu gorzej, zaczynam być poddenerwowana albo zdołowana, później zaczyna mnie ćmić gdzieś w czaszce, później mózg odmawia mi posłuszeństwa i nie mogę się na niczym skupić, później dostaję mdłości, później dostaję światłowstrętu i dźwiękowstrętu, a na końcu muszę się położyć, bo ledwo stoję, to to jest MIGRENA.

Czasem głowa mnie jeszcze nie boli, a już wiem, że mam MIGRENĘ.

Mogę nafaszerować się painkillersami, jak kaczka na święta, ale niewiele to da, bo gdy wstanę rano, dalej będę miała MIGRENĘ.

Mogę obłożyć głowę lodem albo robić sobie ciepłe okłady, mogę (he, nawet muszę) leżeć w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu, w ciszy, ale to nie usunie MIGRENY, nie, to tylko pomaga mi ją przetrwać.

I kiedy w ciąży nie widziałam na oczy z bólu i przez blisko dwa dni nie mogłam napić się nawet wody, bo rzygałam dalej niż widziałam, to to nie było z powodu ciąży, o nieee, to była, moi drodzy, MIGRENA.

I tak, wiem, że są sposoby na migrenę. Są leki na migrenę. Są metody zapobiegania migrenie. Cóż, kiedy dotychczas każdy napotkany debil neurolog, zamiast przeprowadzić ze mną jakiś porządny wywiad i wysłać na badania, stwierdzał:

– A, to pewnie pani się czymś denerwuje!

Tak!!! Denerwuję się idiotami, którzy wypowiadają ludowe mądrości w stylu „nie masz migreny, tylko łeb cię…”, a wypowiadają się na temat, na który nie mają pojęcia. I idiotami, którzy lekarzami się mianują, a tymczasem pierwszy raz ktoś zdiagnozował u mnie migrenę, gdy właśnie byłam w ciąży. To był neurolog na SORze. Niezbyt zdziwiony, że dotychczas jego koledzy po fachu wmawiali mi nerwobóle.

Wiecie, jak to brzmi?

Nie przyjdę na imprezę, bo dostałam migreny.

Nie przeczytałam tego, bo miałam migrenę.

Nie byłam na zajęciach, bo zdychałam na migrenę.

Kochanie, nie teraz, mam migrenę.

Przełóżmy spotkanie, bo migrena mnie dopadła.

To brzmi, jak rasowa wymówka w stylu „pies zjadł mi pracę domową”. A mnie coś trafia za każdym razem, bo to, do ciężkiej cholery, jest prawda. I jakżebym chciała, żeby to była tylko wymówka!

Dlatego mój plan na ten rok to znaleźć sensowego neurologa. Bo nie ma nic gorszego, niż opieka nad dzieckiem w trakcie migreny. Nawet nad moim super spokojnym dzieckiem.

Ponura piona, jeśli doskonale wiecie, o czym mówię.

P.S. Kiedyś napiszę o tym bardziej konkretną i naukową notkę. Chwilowo nie jestem w stanie, bo zgadnijcie co?

  • Znam ten ból, nomen omen. Na szczęście nie dotyka mnie często.
    A z tym „usprawiedliwianiem się” migreną, to trochę jak z okresem – wszyscy patrzą pobłażliwie, bo przecież „to tylko okres!”, a ja zwijam się, rzygam i prawie mdleję. Także ten.

    • A, to swoją drogą. Ja kiedyś nie byłam w stanie iść do pracy przez okres i też, delikatnie mówiąc, nie zostało to dobrze odebrane. Na szczęście z reguły nie mam takiej masakry. No ale za to mam migreny – równowaga w przyrodzie:)

  • Iw

    Biednaś. :(

O mnie

Cześć, mam na imię Natalia, ale mów mi Nat. Lubię muzykę Archive, kolor turkusowy i dobre filmy. Hobbystycznie przełamuję swoje lęki i krytykuję ludzi. Nałogowo powątpiewam. Na co dzień przyjaźnię się ze swoją nerwicą. Jestem introwertyczką. Bywam złośliwa. Używam ironii dużo i często. Nie trawię laktozy ani disco polo. Chcesz pogapić się na świat z loży szyderców? Siadaj!

Fanpage

Instagram

Koparka za oknem o szóstej rano. Trzeba się pogapić:) #syn #dziecko #dwulatek #okno #swit #rano #toddler #son #2yo #boy #morning #wintermorning #window #drivingnuts
Odchamianie. Koncert inauguracyjny konkursu wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego. W tłumaczeniu na ludzki: grała orkiestra i solista na takich dużych skrzypcach. :> obok mnie siadła lekko świrnięta babcia, która nie miała ani jednego zęba, ale za to dłonie miała gładsze niż ja. Rozumiałam co do mnie mówiła tylko dlatego, że mam w domu dwulatka, który jeszcze nie jest mistrzem poprawnej artykulacji. I tak pisząc o koncercie, skończyłam na dziecku. Klasyk. #typowamatka #odchamianie #koncert #filharmonianarodowa #muzyka #music #concert #freetime
Wychodzi na to, że jednak pewna monotematyczność mi się wkradła. Albo po prostu najbardziej lajkujecie dziecko. 🤔#bestnine2017 #bestin2017 #bestphotos #baby #motherhood #parenting #summertimevibes #drivingnuts
Zapytał mnie co robię, odpowiedziałam że pracuję przy komputerze.
Pobiegł do pokoju i wrócił z jakąś zabawką. Dopiero po chwili zobaczyłam, że przyniósł swój zabawkowy laptop. Usiadł z nim na moich nogach i pracujemy razem.
#ksiazet #dwulatek #praca #pracazdalna #slodko #uroczo #cudmiod #dom #swieta #macierzynstwo #rodzicielstwo #dziecko #syn #mojewszystko #work #homeoffice #motherhood #parenting #2yo #drivingnuts
Kiedy człowiek pójdzie z dzieckiem do jego pokoju bo "mama chodź bawić się autami", ale mózg tak odmawia współpracy, że można tylko siedzieć tępo i fotografować sufit. 😶🤤 #migrena #mozgniedziala #bolglowy #matkiniechoruja #sufit #lampa #abstrakcja #cienie #zgabczenie #mozgwyplynal #migraine #headache #abstraction #thinkless #mindless #braincaput #macierzynstwo #motherhood #drivingnuts
Ahoj Warszawo! Czapki na łby, rękawiczki na paluchy! Winter is coming❄️☃️⛸❤️🎉
#zima #snieg #warszawa #mojemiasto #park #krolikarnia #pieknie #idaswieta #mojaporaroku #zimno #wspaniale #winter #snow #warsaw #mycity #beautiful #niceview #winteriscoming #cold #awesome #drivingnuts
Droga do pracy #nienajgorsza
#praca #warszawa #krolikarnia #woda #staw #mokotow #drzewo #wschodslonca #ladnie #niceview #warsaw #park #nature #sunrise #beautiful
PKiN usłyszał, że grozi mu zagłada i zbladł.
#pkin #palackultury #palackulturyinauki #warszawa #warsaw #palaceofcultureandscience #stillstanding
Tak to ja mogę pracować 😎🦄
#pracazdalna #najlepszywynalazek #lozko #ulubionemiejsce #praca #pisanie #copywriting #writing #homeworking #home #work #butalsochill #motherhood #drivingnuts

Snapchat

Snapchat

Follow drivingnuts on Snapchat!